Z křížené meče oslavily jubilejní 15. ročník
Zkřížené meče 2017 jsou za námi! Děkujeme všem návštěvníkům za to, jakou nám pomohli vytvořit úžasnou atmosféru. Děkujeme účinkujícím za skvělá vystoupení a obrovské nasazení. Děkujeme partnerům festivalu za jejich neuvěřitelnou podporu. Děkujeme pořadatelům a všem pomocníkům za ohromný kus práce který odvedli. Atmosféra jubilejního 15. ročníku byla neopakovatelná! A někdy příště zase na viděnou!

V Malenovicích každoročně ožívá historie! Vydejte se s námi do dob velkolepých rytířských klání, do dob rytířů ve zbrojích, s erby na štítech a v doprovodu krásných dam, do dob dvorských tanců, kejklířů, bardů i trubadúrů, do dob jarmarků a historických ležení. Zažijte drsnou i romantickou krásu středověku! Zažijte Zkřížené meče 2017!

Již od roku 2003, každoročně začátkem léta, pořádá skupina Revertar festival historického šermu a tance "Zkřížené meče". Jedná se o jednu z největších přehlídek skupin historického šermu a tance v České republice.

Festivalu se účastní šermíři, hudebníci, tanečnice, kejklíři i řemeslníci a prodejci tradičních výrobků. Ve večerních hodinách bývá akce tradičně zakončena ohňovou show! Každoročně přiláká festival stovky malých i velkých diváků.

Tradičním místem konání je areál firmy VLW pod hradem Malenovice, který je dosažitelný městskou hromadnou dopravou z krajského města Zlín. Cesta k areálu bývá v den konání akce značena směrovkami z hlavní křižovatky v Malenovicích.

Festival se koná v sobotu 10. 6. 2017 od 13:00 a zúčastní se ho desítky účinkujících. Vstupné činí 120,- Kč za dospělého a 60,- Kč za dítě. Děti menší než meč mají vstup tradičně zdarma!

Sledujte Zkřížené meče i na Facebooku a žádná novinka pro letošní ročník vám neunikne.


Partneři akce© Revertar 1994 - 2019shsrevertar@gmail.com